Tlačové správy

Praha 15.10.2020

Trendom tohtoročných Vianoc sú prírodné materiály a dostatok svetla. RETLUX je autorom svetelného dizajnu

Dekorácie Vianoc sú neoddeliteľnou súčasťou všetkých domovov a záhrad. Svetlo nám predlžuje deň. Radi si sadneme s knihou pri osvetlenom krbe, alebo strávime príjemné chvíľky pri stole s adventným vencom a betlehemom. S úsmevom sa pozeráme na okná s hviezdou, či knižnicu so svetelnými guľami, či šiškami. Vianoce už nie sú len o ozdobenom stromčeku, ale všetci máme radi okolo seba svetelný dizajn.​

Tak, aby sme dekorovali vkusne a príjemne, je potrebné dodržiavať niekoľko zásad dizajnérov, ktorí majú na vec jasný pohľad. V minulých rokoch sa prestriedali trendy v sklenených ozdobách, v ružových, zelených a modrých farbách. RETLUX prináša prírodu do bytov aj na záhrady. Tohtoročné Vianoce sú hitom prírodné ozdoby, dekorácie a svetlá. Všetko je z ratanu, dreva a bavlnenej priadze. Dekorácie majú v sebe ukryté príjemné svetlá, ktoré neoslňujú, ale naozaj dekorujú, a pritom vydávajú svetlo, ktoré z tmavých kútov vytvoria krásny odpočinkový priestor.

RETLUX ponúka tento rok veľa noviniek. Hviezdy do vnútorného priestoru zo zmesi papiera a bavlny, ktoré sa hodia na každé okno, a pôsobia veľmi vkusne. Kto má v byte drevo, ponúkame ratanovú hviezdu, srdce, alebo guľu do priestoru. Drevené stojany, betlehemy na stôl, či kométy, sú úplnou samozrejmosťou na dekorovanie okien, či stola. Aj vianočný stromček môžete ladiť do prírodných materiálov. Skombinujte drevené hviezdičky s prírodnými borovicovými šiškami, celá výzdoba je tak ladená do rovnakých materiálov a jedného svetla.

Ak máte priestor v obývačke, či hale, pri schodisku, alebo pri knižnici, postavte na zem 60 cm vysoký ihlan, ktorý vám pripraví nevšedné 3D predstavenie. Máte radi adventné kalendáre a chcete maškrtiť zdravé sušené ovocie, alebo deťom vyberať obrázky a čítať rozprávky? Aj tu ponúkame drevený adventný kalendár, ako tip pre originalitu, a vašu fantáziu. Možností je veľa, treba si len premyslieť, aké chcete vytvoriť Vianoce. A navyše, nemusíte nikde ťahať predlžovacie šnúry, premýšľať, do akej zásuvky, a ako budete zapínať, ale väčšina produktov je už pripravená na 2 tužkové batérie, tak môžete mať svetlá aj na miestach, kam nevedie elektrina.

Všetky dekorácie sú veľmi úsporné, nemusíte sa báť, že budete meniť batérie každý týždeň, a navyše všetky reťaze majú príkon iba 6W a životnosť potom 25 000 hodín.

Vianočné reťaze majú extrémne dĺžky, sú do seba zapojiteľné, majú možnosť rozdvojky, časových spínačov a RETLUX ponúka desiatky možností farebných a dizajnových možností. Väčšinu vianočných reťazí môžete použiť ako vo vnútri, tak vonku, pretože vlastné bezpečnostné krytie IP 44, čo znamená, že sú chránené pred vniknutím pevných cudzích telies s priemerom 1 mm, a zároveň sú chránené proti vode striekajúcej zo všetkých smerov.

Hitom tohtoročných Vianoc je SMART reťaz s aplikáciou v telefóne. Podľa nálady si môžete zvoliť farbu svietenia od bielej, cez červenú, a modrú k zelenej. Každá chvíľka má svoje farebné čaro. Farby nám viedia sprostredkovať aj náladu. Meňte každý večer farbu osvetlenia a úspech je zaručený. Červená povzbudí k akcii, upúta na seba pozornosť, na rozdiel od modrej, ktorá upokojuje, odstraňuje stress a zelená vás priamo pozýva k pohode a relaxu.

Každému sa páči niečo iné, ale dôležité je, vychutnávať si Vianoce s každým svetlom. Nech sú farebné v tvare hviezdičiek, alebo žltá v tvare šišiek, alebo biela v tvare sviečok. V našich fotografiách nájdete inšpiráciu a radu, ako kombinovať svetla, ako kombinovať materiály a ako si poradiť s priestorom.