svietidlá

Aby bolo jasné, máme početný arzenál pre boj s tmou

Select filter
Úsporný ekvivalent je jednoducho porovnanie spotreby zdroja svetla s bežnou žiarovkou s volfrámovým vláknom s rovnakým svetelným tokom.
Úsporný ekvivalent
 • W
  W
Príkon je fyzikálna veličina, ktorá vyjadruje množstvo energie spotrebovanej spotrebičom za jednotku času. Čím menšia hodnota, tým je produkt úspornejší, ale aj menej výkonný.
Príkon
 • W
  W
Svetelný tok. Označuje sa písmenom Φ a jednotkou je lumen (lm). Označuje svetelnú energiu, ktorú zdroj vyžiari za 1 sekundu, jedná sa teda o formu výkonu. Čím vyššia hodnota, tým viac svetla svetelný zdroj vydáva.
Svetelný tok
 • lm
  lm
Napájanie
Časovač je funkcia, ktorá umožní produkt prevádzkovať vo zvolenom časovom intervale. Inými slovami sa stará o automatické vypnutie a v niektorých prípadoch aj zapnutie zariadenia.
Časovač
Pohybové senzory fungujú na princípe detekcie pochybu. Ochránia váš majetok pred nezvanými návštevníkmi a rozsvietia vám svetlo, kamkoľvek prídete.
Pohybový senzor
Súmrakový senzor je v podstate fotodióda, ktorá zapne alebo vypne automaticky osvetlenia podľa zvolenej úrovne intenzity svetla. Nie je teda nutné nastavovať čas zopnutia, všetko sa spína podľa vonkajšej intenzity svetla. Ideálne napr. pre nočné svetlá.
Súmrakový senzor
Vypínač
Parameter určuje, či je dané zariadenie vybavené rozhraním (konektorom) typu USB. Veľmi užitočné pre nabíjanie rozličných zariadení.
USB výstup
Bezdrôtové nabíjanie využíva jednoduchý princíp elektromagnetickej indukcie. Pri priložení kompatibilného zariadenia (napr. mobilného telefónu) sa automaticky začne nabíjať. Pre telefóny bez podpory tohto štandardu je možné zakúpiť špeciálny modul alebo kryt, ktorý bezdrôtové nabíjanie umožňuje.
Bezdrôtové nabíjanie
Halogénové, klasické ale iba niektoré LED žiarovky možno bežne stmievať bežnými typmi stmievačov. Parameter stmievateľnosť znamená, že zdroj svetla je možné stmievať bežnými konvenčnými stmievačmi.
Stmievateľnosť
Stupeň krytia (IP) udáva odolnosť elektrických zariadení proti vniknutiu cudzieho telesa a vniknutiu kvapalín, najmä vody. Vyjadruje sa v tzv. IP kóde, ktorý je tvorený znakmi "IP" nasledovanými dvoma číslicami: prvá číslica udáva ochranu pred nebezpečným dotykom a pred vniknutím cudzích predmetov, druhá číslica označuje stupeň krytia pred vniknutím vody.
Trieda krytia
Použitie
Výška
 • cm
  cm
Prevádzkové napätie žiarovky, pri ktorom žiarovka vykazuje deklarovaný parameter svetelného toku. Konvenčné svetelné zdroje sú buď konštruované pre sieťové napätie 230V, alebo sú nízkonapäťové (napr. 12V)
Napätie
Farebná teplota, odborne teplota chromatickosti, je vyjadrenie farby svetla, vyžarované svietidlom. Označuje sa písmenom K - Kelvin. Všeobecne platí, že čím menej kelvinov, tým je svetlo teplejšie a tmavšie. Napr. svetlo voskovej sviečky má 1 900 Kelvinov. Oproti tomu žiarivka môže mať i okolo 6 000 K.
Teplota chromatickosti
 • K
  K
Hĺbka
 • cm
  cm
Životnosť moderných svetelných zdrojov mnohonásobne prevyšuje životnosť svetelných zdrojov s vláknom. Hodnota vyjadruje počet hodín, ktoré je svetelný zdroj schopný vydávať bez znateľného úbytku svetelného toku.
Životnosť
 • h
  h
Šírka
 • cm
  cm
Tvar
Novinka
Dopredaj
Záhradné LED svietidlo
Solárne záhradné zapichovacie svietidlo, 1x LED (DIP) studená biela, 0,08W / 2V amorfný solárny článok
2,49 €
Zistiť viac
Novinka
Dopredaj
LED lineárne
4 W
LED svietidlo v tvare trubice, T5, 4W, 320lm, 4000k
14,79 €
Zistiť viac
Novinka
Dopredaj
Nočné svetlo
0.6 W
Teplá biela/zelená/modrá voliteľne, 15 mm, priemer 82 mm, napájanie 230 V
8,39 €
Zistiť viac
Novinka
Dopredaj
Prisadené svietidlo E27
Univerzálne vonkajšie svietidlo s klasickou objímkou E27, ochrana proti vode a prachu IP44
12,69 €
Zistiť viac
Novinka
Dopredaj
LED lampa
5 W
LED lampa s funkciou bezdrôtového (indukčného) dobíjanie podľa štandardu Qi,príkon 5W, farba čierna
45,99 €
Zistiť viac
Novinka
Dopredaj
LED pásik
4.8 W
Biely LED pásik 2 × 50cm do konektora USB
10,49 €
Zistiť viac
Novinka
Dopredaj
Svietidlo
Štýlové hliníkové 5 W LED svietidlo, svetelný tok 150 lm, dosvit 100 m, výdrž až 48 h, certifikácia IP44, 3 prevádzkové režimy, typ batérií: 3x AAA
10,19 €
Zistiť viac
Novinka
Dopredaj
Svietidlo
LED reflektor, krytie IP65, 3000 lm, 4000K studená biela, príkon 30 W, napájanie 230 V, napájací kábel 3 m
39,99 €
Zistiť viac
Novinka
Dopredaj
Svietidlo
Štýlové hliníkové 5 W LED svietidlo, svetelný tok 100 lm, dosvit 100 m, výdrž až 48 h, certifikácia IP44, 3 prevádzkové režimy, typ batérií: 2x AA
8,19 €
Zistiť viac
Novinka
Dopredaj
LED pásik
7.2 W
RGB LED pásik 2 × 50cm do konektora USB s diaľkovým ovládaním
14,79 €
Zistiť viac
Novinka
Dopredaj
LED lampa
5 W
LED lampa s funkciou bezdrôtového (indukčného) dobíjanie podľa štandardu Qi,príkon 5W, farba biela
45,99 €
Zistiť viac
Novinka
Dopredaj
Nástenné svietidlo
18 W
Prisadené vnútorné/vonkajšie svietidlo, príkon 18W, svetelný tok 1 650 lm, teplota chromatickosti 4 000 K
22,99 €
Zistiť viac
12345678