Inteligentné osvetlenie Retlux

Inteligentné žiarovky sú jedným z najnovších technologických trendov spoločnosti. So žiarovkou Retlux Smart Home RSH 100 budete na tej správnej vlne. Osvetlíte si váš domov nepreberným množstvom farebných tónov, ktoré môžete rôzne nastavovať a meniť. Je možné ju pohodlne ovládať pomocou vychytanej mobilnej aplikácie RETLUX Smart Home, ktorá umožňuje zapínať, vypínať, stmievať a meniť farby osvetlenia v reálnom čase. Vykúzlite si jednoducho romantickú atmosféru pri večeri, dokreslíte si pohodu pri filme alebo ju napríklad využijete ako nočné svetlo pre vaše deti. Veľkou výhodou žiarovky je možnosť ovládania svetla na diaľku, a to odkiaľkoľvek na svete. "

Ovládanie

Ovládať Smart žiarovku sa dá mnohými spôsobmi. Ideálny spôsob je cez mobilnú aplikáciu, kde si nastavíte všetky vychytané funkcie a režimy. Dokonca môžete zlúčiť viac žiaroviek a prepojiť ich do inteligentného systému a všetky ovládať na jednom mieste. Okrem aplikácie ju je možné ovládať diaľkovým ovládačom aj existujúcim nástenným vypínačom. Ak dôjde k výpadku Wi-Fi, alebo využívate žiarovku napríklad na chate, môžete sa spárovať so zariadením pomocou technológie Bluetooth, a to až na vzdialenosť 10 m.

Milióny farieb sa vám prispôsobia

16 miliónov farieb, ktoré sa vedia dynamicky meniť, neuveriteľná škála bieleho svetla od 2 700 do 6 500 K a 15 000 hodín svietenia robia zo smart žiarovky RETLUX RSH 100 kvalitného parťáka do inteligentnej domácnosti. S 3 režimami Music si navodíte správnu párty atmosféru aj si svetelne doladíte príjemnú večeru napríklad s jazzovou hudbou. V režimoch Music žiarovka reaguje na okolitý zvuk a prispôsobí mu ladne svoje svetelné efekty."

Nadčasové funkcie pre vaše pohodlie

Inteligentná žiarovka RETLUX je vybavená mnohými funkciami a splní očakávania aj tých najnáročnejších používateľov. Správa sa presne podľa vášho nastavenia. Napríklad automaticky rozpozná vašu prítomnosť v miestnosti a sama sa zapne. S funkciou nastavenia svetla podľa biologických rytmov skvalitníte váš život a doprajete si svetelnú pohodu počas celého dňa aj večera. Žiarovka na základe nastavenej lokality spozná, o ktorej hodine vychádza a zapadá slnko, aby následne nastavila čo najprirodzenejšiu farbu a jas svetla, a jej svetlo tak pôsobilo pre ľudský organizmus čo najprirodzenejšie. Použitie režimu Spánok vám dopraje príjemný pocit počas zaspávania, keď sa osvetlenie pozvoľna tlmí v teplých bielych, až žltkastých tónoch, neblokujúcich tvorbu spánkového hormónu melatonínu, a vy tak môžete v pokoji zaspať. Režim Svitanie potom, naopak, naštartuje váš biorytmus, a vy tak môžete vstať s pocitom plným energie aj v sychravé dni, keď je denného svetla nedostatok. 

Polohové funkcie a hlasoví asistenti

Máte plné ruky tašiek a len ťažko hľadáte vypínač? S osvetlením RETLUX vás už tieto situácie trápiť nebudú. Žiarovku môžete jednoducho nastaviť tak, že sa rozsvieti sama, ak ste v jej dosahu, k tomu len stačí mať vo vrecku inteligentný telefón s nainštalovanou aplikáciou. Vďaka prítomnosti hlasového ovládania nepotrebujete ani samotný telefón, s podporou hlasových asistentov, ako sú Alexa a Google, stačí vysloviť magický pokyn: Alexa, turn my lights on. Vaše svetlá sa razom rozsvietia. Ak sa prebudíte v noci a márne hľadáte telefón či vypínač, ani to nie je žiadny problém. Vďaka podpore hlasového ovládania žiarovku jednoducho zapnete či vypnete, súčasne môžete ovládať jej jas či si zvoliť farebný efekt. 

LED smart žiarovka Wi-Fi 2,4 GHz

Popis

inteligentná LED žiarovka
Retlux RSH 100

Pripojenie k bežnej WiFi sieti
Tvar svíčka C35
Príkon 4,5W
Patice E14
Napätie: 220-240V (50-60Hz)

Nastaviteľná farba svetla RGB (až 16 miliónov farieb)
Nastaviteľná barva bílého světla (2700-6500K)
Životnosť viac ako 15000h
Svetelný tok: 326 lm
Populárna náhrada za vláknovou žiarovku: 30W

Rozmery: 106*38mm (d*Ø)

Technické špecifikácie

Energetická trieda
Stupnica energetickej triedy sa od 1.9 2021 zmenila. Po novom nenájdete pri našich produktov energetické triedy s "pluskom" ale rozsah sa bude teraz, za súčasnej úrovne techniky, pohybovať skôr na dolnej hranici stupnice. Naše svetelné zdroje sú stále rovnako úsporné, len metrika sa zmenila. Pre prehľadnosť sa stačí držať ustálenej mechaniky, a to tak, že čím skoršie písmeno v abecede, tým je výrobok úspornejší.
F
Typ žiarovky
Tvar hlavy určuje prevedenie tvaru deflektora pri svetelnom zdroji. Tento parameter je dôležitý, pretože niektoré svietidlá majú obmedzený vnútorný priestor. Tvar hlavy tiež určuje, či bude svetlo smerovať do priestoru, alebo sa naopak viac koncentrovať do jedného bodu.
C35
Závit/pätica
Pätica alebo závit je spojovacia časť svetelného zdroja so svietidlom. Existuje mnoho typov pätíc, najpoužívanejšie však sú tie s Edisonovým závitom E14 a E27, ďalej potom bajonet GU10 a Klincové pätice GU5.3 (MR16). Malé žiarovky pre zmenu používajú päticu G9 alebo G4.
E14
Napätie
Prevádzkové napätie žiarovky, pri ktorom žiarovka vykazuje deklarovaný parameter svetelného toku. Konvenčné svetelné zdroje sú buď konštruované pre sieťové napätie 230V, alebo sú nízkonapäťové (napr. 12V)
220 - 240 V
Príkon
Príkon je fyzikálna veličina, ktorá vyjadruje množstvo energie spotrebovanej spotrebičom za jednotku času. Čím menšia hodnota, tým je produkt úspornejší, ale aj menej výkonný.
4.5 W
Úsporný ekvivalent
Úsporný ekvivalent je jednoducho porovnanie spotreby zdroja svetla s bežnou žiarovkou s volfrámovým vláknom s rovnakým svetelným tokom.
30 W
Životnosť
Životnosť moderných svetelných zdrojov mnohonásobne prevyšuje životnosť svetelných zdrojov s vláknom. Hodnota vyjadruje počet hodín, ktoré je svetelný zdroj schopný vydávať bez znateľného úbytku svetelného toku.
15000 h
Svetelný tok
Svetelný tok. Označuje sa písmenom Φ a jednotkou je lumen (lm). Označuje svetelnú energiu, ktorú zdroj vyžiari za 1 sekundu, jedná sa teda o formu výkonu. Čím vyššia hodnota, tým viac svetla svetelný zdroj vydáva.
326 lm
Index podania farieb
Index podania farieb Ra (CRI = Colour Rendering Index) je hodnotenie vernosti farby, pri osvetlení daným zdrojom oproti osvetleniu slnkom. Jednotka Ra určuje vernosť farebného vnemu ľudským okom CRI, ktorý produkuje samotný svetelný zdroj. Hodnota Ra sa udáva v celom čísle od 0 do 100. Pre jednoduché vysvetlenie si predstavte hodnotu CRI Ra = 0, pri tejto hodnote nerozoznáme žiadnu farbu, pri hodnote CRI Ra = 100 je to ideálny svetelný zdroj, ktorý má prirodzené podanie farieb. Čím nižšia je hodnota CRI tým viac sú farby vyblednuté a neprirodzené. Naopak, čím je číslo vyššie, tým živšie a prirodzenejšie budú veci vyzerať.
80
Vyžarovací uhol
Uhlom vyžarovania svetelného zdroja je myslený uhol, pod ktorým žiari svetlo do priestoru. Svetlo je ale v priestore roztrúsenej, preto je vidieť, že aj po istej hranici uhla vyžarovania ešte svetlo stále svieti, ale je slabé a už nič neosvetľuje.
360 °
Teplota chromatickosti
Farebná teplota, odborne teplota chromatickosti, je vyjadrenie farby svetla, vyžarované svietidlom. Označuje sa písmenom K - Kelvin. Všeobecne platí, že čím menej kelvinov, tým je svetlo teplejšie a tmavšie. Napr. svetlo voskovej sviečky má 1 900 Kelvinov. Oproti tomu žiarivka môže mať i okolo 6 000 K.
6500 K
Farba svetla
Teplá biela, studená biela, denná biela. To je slovné označenie farebnej teploty (odborne farebnej chromatickosti). V podstate možno povedať že teplá biela má farbu svetla do žlta, studená biela má jasne biele svetlo. U dennej bielej sa jedná už o mierne modrasté svetlo. Pri jednotlivých značkách sa môže názvoslovie líšiť. Pre jednoduchú orientáciu označujeme naše zdroje svetla ikonami slniečok s príslušnou farbou.
Viacfarebná
Dĺžka
Parameter značí dĺžku svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor.
106 mm
Priemer
Parameter značí priemer svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor alebo je obmedzený priemer tienidlom.
38 mm

Na stiahnutie

  • DECLARATION OF CONFORMITY
  • Informačný list /EN/
  • Energetický štítok
  • Manual
  • Vyhlásenie o zhode
  • Manual