Ovládanie

Zjednodušte si život a ovládajte pohodlne osvetlenie u vás doma pomocou mobilnej aplikácie Retlux Smart Home. Intuitívne v nej nájdete všetky funkcie, časovania a môžete tiež meniť farbu a jas svetiel podľa vašich potrieb. S možnosťou zlúčiť inteligentné žiarovky do jednej skupiny, je možné ich ovládať súčasne v inteligentnom systéme osvetlenia. Samozrejmosťou je tiež ovládanie pomocou nástenného alebo diaľkového ovládača. Je vhodná aj pre miesta bez pripojenia Wi-Fi vďaka možnosti spárovania s vaším mobilným telefónom pomocou Bluetooth technológie (až na vzdialenosť 10 m).

Vyberte si zo 16 miliónov farieb podľa vašich preferencií, ktoré sa vedia dynamicky meniť. Žiarovka ponúka biele svetlo v širokom spektre odtieňov od 
2 700 do 6 500 K a krásnych 15 000 hodín svietenia. To všetko z nej robí moderné osvetlenie do každej inteligentnej domácnosti. Disponuje 3 režimami Music na navodenie správnej svetelnej atmosféry pre každú príležitosť. V režimoch Music žiarovka reaguje na okolitý zvuk a prispôsobí mu intuitívne svoje svetelné efekty.

Všetky funkcie nastavíte komfortne v priebehu chvíle

Multifunkčná inteligentná žiarovka je vybavená modernými technológiami pre maximálny zážitok z osvetlenia. Reaguje absolútne presne na vaše priania a požiadavky, ktoré zadáte do mobilnej aplikácie. Napríklad rozpozná vašu prítomnosť v miestnosti a sama sa automaticky zapne. Svetelnú pohodu vám dopraje nápaditá funkcia nastavenia svetla podľa biologických rytmov. Skvalitní váš život a dopraje vám pocit pohodlia počas celého dňa aj večera. Žiarovbka na základe nastavenej lokality spozná, o ktorej hodine vychádza a zapadá slnko, aby následne nastavila čo najprirodzenejší jas a farbu svetla. Tým pôsobí na organizmus čo najprirodzenejším svetlom. Režim Spánok vám navodí príjemný pocit počas zaspávania, keď sa osvetlenie pozvoľna tlmí v tónoch teplého bieleho svetla, ktoré neblokujú tvorbu spánkového hormónu melatonínu. Režim Svitanie vás príjemne privíta živými tónmi bielej pre príjemný štart nového dňa. Dopraje vám tak dostatok energie aj v sychravom počasí a počas dlhých zimných dní. 

Hlasoví asistenti a funkcia polohovania

Prídete domov a v jednej ruke držíte tašku s nákupom a v druhej máte zväzok kľúčov a nemáte ako rozsvietiť? S inteligentnou žiarovkou Retlux Smart Home RSH 101 to bude minulosťou. Môžete ju rozsvietiť na diaľku, nastaviť aplikáciu tak, že vás rozpozná (vďaka mobilnému telefónu vo vrecku) a sama sa zapne. Využiť môžete moderných hlasových asistentov Alexa a Google, keď postačí len nahlas vysloviť vetu: Alexa, turn my lights on. V tej chvíli sa rozsvieti svetlo. Hlasový asistent je ideálnym pomocníkom po tme, keď márne hľadáte svoj mobilný telefón alebo nemôžete nahmatať vypínač. S podporou hlasového ovládania žiarovku ladne zapnete, vypnete, stlmíte alebo s ňou vyberiete rôzne farebné efekty

LED smart žiarovka Wi-Fi 2,4 GHz

Popis

inteligentná LED žiarovka
RSH 101 GU10

Pripojenie k bežnej WiFi sieti
Tvar MR16
príkon 4,5W
Patice GU10
Napätie: 220-240V (50-60Hz)
Nastaviteľná farba svetla RGB (až 16 miliónov farieb)
Nastaviteľná barva bílého světla (2700-6500K)
Životnosť viac ako 15000h
Svetelný tok: 326 lm
Populárna náhrada za vláknovou žiarovku: 30W
Rozmery: 56*50mm (d*Ø)

Hlavné parametre produktu:
Smart LED žiarovka s Wi-Fi pripojením
plne nastaviteľná farba bieleho svetla (2 700-6 500 K)
nastavitelná barva světla RGB (až 16 miliónov farieb)
plynule stmívatelná a funkcia Biorytmus
svetelný tok: 326 lm
príkon 4,5W
rozmery: 40 × 10 × 120 mm
životnosť viac ako 15 000 h
vrátane odkazu ke stažení aplikácie RETLUX (iOS, Android)

Technické špecifikácie

Energetická trieda
Stupnica energetickej triedy sa od 1.9 2021 zmenila. Po novom nenájdete pri našich produktov energetické triedy s "pluskom" ale rozsah sa bude teraz, za súčasnej úrovne techniky, pohybovať skôr na dolnej hranici stupnice. Naše svetelné zdroje sú stále rovnako úsporné, len metrika sa zmenila. Pre prehľadnosť sa stačí držať ustálenej mechaniky, a to tak, že čím skoršie písmeno v abecede, tým je výrobok úspornejší.
F
Typ žiarovky
Tvar hlavy určuje prevedenie tvaru deflektora pri svetelnom zdroji. Tento parameter je dôležitý, pretože niektoré svietidlá majú obmedzený vnútorný priestor. Tvar hlavy tiež určuje, či bude svetlo smerovať do priestoru, alebo sa naopak viac koncentrovať do jedného bodu.
MR16
Závit/pätica
Pätica alebo závit je spojovacia časť svetelného zdroja so svietidlom. Existuje mnoho typov pätíc, najpoužívanejšie však sú tie s Edisonovým závitom E14 a E27, ďalej potom bajonet GU10 a Klincové pätice GU5.3 (MR16). Malé žiarovky pre zmenu používajú päticu G9 alebo G4.
GU10
Napätie
Prevádzkové napätie žiarovky, pri ktorom žiarovka vykazuje deklarovaný parameter svetelného toku. Konvenčné svetelné zdroje sú buď konštruované pre sieťové napätie 230V, alebo sú nízkonapäťové (napr. 12V)
220 - 240 V
Príkon
Príkon je fyzikálna veličina, ktorá vyjadruje množstvo energie spotrebovanej spotrebičom za jednotku času. Čím menšia hodnota, tým je produkt úspornejší, ale aj menej výkonný.
4.5 W
Úsporný ekvivalent
Úsporný ekvivalent je jednoducho porovnanie spotreby zdroja svetla s bežnou žiarovkou s volfrámovým vláknom s rovnakým svetelným tokom.
30 W
Životnosť
Životnosť moderných svetelných zdrojov mnohonásobne prevyšuje životnosť svetelných zdrojov s vláknom. Hodnota vyjadruje počet hodín, ktoré je svetelný zdroj schopný vydávať bez znateľného úbytku svetelného toku.
15000 h
Svetelný tok
Svetelný tok. Označuje sa písmenom Φ a jednotkou je lumen (lm). Označuje svetelnú energiu, ktorú zdroj vyžiari za 1 sekundu, jedná sa teda o formu výkonu. Čím vyššia hodnota, tým viac svetla svetelný zdroj vydáva.
326 lm
Index podania farieb
Index podania farieb Ra (CRI = Colour Rendering Index) je hodnotenie vernosti farby, pri osvetlení daným zdrojom oproti osvetleniu slnkom. Jednotka Ra určuje vernosť farebného vnemu ľudským okom CRI, ktorý produkuje samotný svetelný zdroj. Hodnota Ra sa udáva v celom čísle od 0 do 100. Pre jednoduché vysvetlenie si predstavte hodnotu CRI Ra = 0, pri tejto hodnote nerozoznáme žiadnu farbu, pri hodnote CRI Ra = 100 je to ideálny svetelný zdroj, ktorý má prirodzené podanie farieb. Čím nižšia je hodnota CRI tým viac sú farby vyblednuté a neprirodzené. Naopak, čím je číslo vyššie, tým živšie a prirodzenejšie budú veci vyzerať.
80
Vyžarovací uhol
Uhlom vyžarovania svetelného zdroja je myslený uhol, pod ktorým žiari svetlo do priestoru. Svetlo je ale v priestore roztrúsenej, preto je vidieť, že aj po istej hranici uhla vyžarovania ešte svetlo stále svieti, ale je slabé a už nič neosvetľuje.
90 °
Teplota chromatickosti
Farebná teplota, odborne teplota chromatickosti, je vyjadrenie farby svetla, vyžarované svietidlom. Označuje sa písmenom K - Kelvin. Všeobecne platí, že čím menej kelvinov, tým je svetlo teplejšie a tmavšie. Napr. svetlo voskovej sviečky má 1 900 Kelvinov. Oproti tomu žiarivka môže mať i okolo 6 000 K.
6500 K
Farba svetla
Teplá biela, studená biela, denná biela. To je slovné označenie farebnej teploty (odborne farebnej chromatickosti). V podstate možno povedať že teplá biela má farbu svetla do žlta, studená biela má jasne biele svetlo. U dennej bielej sa jedná už o mierne modrasté svetlo. Pri jednotlivých značkách sa môže názvoslovie líšiť. Pre jednoduchú orientáciu označujeme naše zdroje svetla ikonami slniečok s príslušnou farbou.
Viacfarebná
Stmievateľnosť
Halogénové, klasické ale iba niektoré LED žiarovky možno bežne stmievať bežnými typmi stmievačov. Parameter stmievateľnosť znamená, že zdroj svetla je možné stmievať bežnými konvenčnými stmievačmi.
Dĺžka
Parameter značí dĺžku svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor.
56 mm
Priemer
Parameter značí priemer svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor alebo je obmedzený priemer tienidlom.
50 mm

Na stiahnutie

  • 52000056-dc.pdf
  • Informačný list /EN/
  • Energetický štítok
  • Manual
  • Vyhlásenie o zhode
  • Manual