S inteligentnou žiarovkou RETLUX RSH 102 si osvetlenie naozaj užijete. Dokonale uspokojí vaše priania a požiadavky. Osvetlí pracovný priestor aj dokreslí tlmeným hrejivým svetlom príjemnú večernú atmosféru. Multifunkčná aplikácia Retlux Smart Home vám dopraje príjemne jednoduché a rýchle ovládanie inteligentných žiaroviek pomocou mobilného telefónu. Je dostupná pre zariadenia so systémom Android a iOS. V aplikácii si je možné nastaviť rôzne svetelné scény, tón farieb a ich jas. Môžete vypínať a zapínať žiarovky v reálnom čase. Nespornou výhodou je ovládanie inteligentných žiaroviek na diaľku s možnosťou sa pripojiť odkiaľkoľvek na svete.

Hlavné parametre produktu:
• Smart LED žiarovka s Wi-Fi pripojením
• plne nastaviteľná farba bieleho svetla (2 700 – 6 500 K)
• nastaviteľná farba svetla RGB (až 16 miliónov farieb)
• plynulo stmievateľná a funkcia Biorytmus
• svetelný tok: 880 lm 
• príkon 9 W
• rozmery: 113 × 60 mm (d * Ø)    
• tvar A60 a pätica E27
• životnosť viac než 15 000 h
• vrátane odkazu na stiahnutie aplikácie RETLUX (iOS, Android)
 

Ovládanie

Famózne a zároveň také jednoduché ovládanie osvetlenia vášho domova aj napríklad kancelárie či dielne pomocou mobilnej aplikácie Retlux Smart Home. Jednoduchá a príjemne intuitívna aplikácia vám ponúkne mnoho funkcií. S jej pomocou ovládate žiarovky na diaľku. Načasujete si osvetlenie podľa vlastných potrieb, môžete v nej meniť farbu aj jas svetiel, a to všetko prehľadne na jednom mieste. S možnosťou zlúčiť inteligentné žiarovky do jednej skupiny sa vám otvoria dvere k ešte jednoduchšiemu ovládaniu v inteligentnom systéme osvetlenia. V prípade vypadnutia siete 
Wi-Fi sa s nimi prepojíte pomocou technológie Bluetooth, a to až na vzdialenosť 10 m. Osvetlenie je možné ovládať aj klasicky pomocou nástenného vypínača alebo diaľkového ovládača.
 

Farbu aj jas premeníte v priebehu okamihu

16 miliónov farieb, dynamické zmeny a možnosť kontroly jasu vám ponúkne žiarovka Retlux RSH 102. Široké spektrum odtieňov bielej od 2 700 do 6 500 K ponúkne správne osvetlenie pre každú situáciu. Žiarovka svieti krásnych 15 000 hodín. Jej vlastnosti ju radia medzi zdroje moderného osvetlenia do každej inteligentnej domácnosti či kancelárie. V nadštandardnom vybavení nájdete 3 režimy Music na navodenie správnej svetelnej atmosféry. V týchto režimoch žiarovka reaguje na okolitý zvuk a prispôsobí mu ladne svoje svetelné efekty.
 

Všetky funkcie nastavíte komfortne v priebehu chvíle

Moderné technológie, ktoré obsahuje inteligentná žiarovka Retlux, sa postarajú o vašu maximálnu spokojnosť z osvetlenia. Reaguje presne na vaše podnety, ktoré zadávate do mobilnej aplikácie Retlux Smart Home. Vie sa automaticky zapnúť pri vašom príchode domov a pri vašom odchode sa sama vypne. Svetelnú pohodu vám dopraje funkcia nastavenia svetla podľa biologických rytmov, ktorá vám príjemným spôsobom skvalitní život a dopraje vám pocit pohodlia počas celého dňa. Osvetlenie žiarovky reaguje na aktuálnu polohu a prispôsobí sa farbe svetla vo vonkajšom prostredí v danom čase a lokalite. Spozná, o ktorej hodine vychádza a zapadá slnko a podľa toho sa automaticky prispôsobí pre čo najprirodzenejší jas a farbu svetla. Režim Spánok navodzuje príjemné tlmené osvetlenie počas zaspávania, ktoré neblokuje tvorbu spánkového hormónu melatonínu. Režim Svitanie vás, naopak, privíta do nového dňa hrejivými tónmi bielej. So správnym nastavením svetla sa budete cítiť lepšie aj pri zimnom a sychravom počasí, keď nám slnko nedodáva dostatok slnečného svitu.
 

Hlasoví asistenti a funkcia polohovania 

Ste zaťažení miliónmi tašiek a nedarí sa vám trafiť vypínač? S inteligentným osvetlením Retlux Smart Home vás to už trápiť nemusí. Unikátna technológia moderných hlasových asistentov Alexa a Google vám pomôže. Stačí mať vo vrecku váš mobilný telefón a nahlas povedať: Hey Google, turn my lights on. V tej chvíli sa postará o automatické rozsvietenie. Podpora hlasového ovládania nielen žiarovku zapne, vypne, ale takisto ju stlmí, alebo si s ním vyberiete rôzne farebné efekty.

LED smart žiarovka Wi-Fi 2,4 GHz

Popis

inteligentná LED žiarovka
RSH 102

Pripojenie k bežnej WiFi sieti
Tvar A60
príkon 9W
Patice E27
Napätie: 220-240V (50-60Hz)
Nastaviteľná farba svetla RGB (až 16 miliónov farieb)
Nastaviteľná barva bílého světla (2700-6500K)
Životnosť viac ako 15000h
Svetelný tok: 880 lm
Populárna náhrada za vláknovou žiarovku: 80W
Plynule stmívatelná a funkcia Biorytmus
Včetně odkazu ke stažení aplikace RETLUX (iOS, Android)
Rozmery: 113*60mm (d*Ø)

Technické špecifikácie

Energetická trieda
Stupnica energetickej triedy sa od 1.9 2021 zmenila. Po novom nenájdete pri našich produktov energetické triedy s "pluskom" ale rozsah sa bude teraz, za súčasnej úrovne techniky, pohybovať skôr na dolnej hranici stupnice. Naše svetelné zdroje sú stále rovnako úsporné, len metrika sa zmenila. Pre prehľadnosť sa stačí držať ustálenej mechaniky, a to tak, že čím skoršie písmeno v abecede, tým je výrobok úspornejší.
F
Typ žiarovky
Tvar hlavy určuje prevedenie tvaru deflektora pri svetelnom zdroji. Tento parameter je dôležitý, pretože niektoré svietidlá majú obmedzený vnútorný priestor. Tvar hlavy tiež určuje, či bude svetlo smerovať do priestoru, alebo sa naopak viac koncentrovať do jedného bodu.
A60
Závit/pätica
Pätica alebo závit je spojovacia časť svetelného zdroja so svietidlom. Existuje mnoho typov pätíc, najpoužívanejšie však sú tie s Edisonovým závitom E14 a E27, ďalej potom bajonet GU10 a Klincové pätice GU5.3 (MR16). Malé žiarovky pre zmenu používajú päticu G9 alebo G4.
E27
Napätie
Prevádzkové napätie žiarovky, pri ktorom žiarovka vykazuje deklarovaný parameter svetelného toku. Konvenčné svetelné zdroje sú buď konštruované pre sieťové napätie 230V, alebo sú nízkonapäťové (napr. 12V)
220 - 240 V
Príkon
Príkon je fyzikálna veličina, ktorá vyjadruje množstvo energie spotrebovanej spotrebičom za jednotku času. Čím menšia hodnota, tým je produkt úspornejší, ale aj menej výkonný.
9 W
Úsporný ekvivalent
Úsporný ekvivalent je jednoducho porovnanie spotreby zdroja svetla s bežnou žiarovkou s volfrámovým vláknom s rovnakým svetelným tokom.
80 W
Životnosť
Životnosť moderných svetelných zdrojov mnohonásobne prevyšuje životnosť svetelných zdrojov s vláknom. Hodnota vyjadruje počet hodín, ktoré je svetelný zdroj schopný vydávať bez znateľného úbytku svetelného toku.
15000 h
Svetelný tok
Svetelný tok. Označuje sa písmenom Φ a jednotkou je lumen (lm). Označuje svetelnú energiu, ktorú zdroj vyžiari za 1 sekundu, jedná sa teda o formu výkonu. Čím vyššia hodnota, tým viac svetla svetelný zdroj vydáva.
880 lm
Index podania farieb
Index podania farieb Ra (CRI = Colour Rendering Index) je hodnotenie vernosti farby, pri osvetlení daným zdrojom oproti osvetleniu slnkom. Jednotka Ra určuje vernosť farebného vnemu ľudským okom CRI, ktorý produkuje samotný svetelný zdroj. Hodnota Ra sa udáva v celom čísle od 0 do 100. Pre jednoduché vysvetlenie si predstavte hodnotu CRI Ra = 0, pri tejto hodnote nerozoznáme žiadnu farbu, pri hodnote CRI Ra = 100 je to ideálny svetelný zdroj, ktorý má prirodzené podanie farieb. Čím nižšia je hodnota CRI tým viac sú farby vyblednuté a neprirodzené. Naopak, čím je číslo vyššie, tým živšie a prirodzenejšie budú veci vyzerať.
80
Vyžarovací uhol
Uhlom vyžarovania svetelného zdroja je myslený uhol, pod ktorým žiari svetlo do priestoru. Svetlo je ale v priestore roztrúsenej, preto je vidieť, že aj po istej hranici uhla vyžarovania ešte svetlo stále svieti, ale je slabé a už nič neosvetľuje.
360 °
Teplota chromatickosti
Farebná teplota, odborne teplota chromatickosti, je vyjadrenie farby svetla, vyžarované svietidlom. Označuje sa písmenom K - Kelvin. Všeobecne platí, že čím menej kelvinov, tým je svetlo teplejšie a tmavšie. Napr. svetlo voskovej sviečky má 1 900 Kelvinov. Oproti tomu žiarivka môže mať i okolo 6 000 K.
6500 K
Farba svetla
Teplá biela, studená biela, denná biela. To je slovné označenie farebnej teploty (odborne farebnej chromatickosti). V podstate možno povedať že teplá biela má farbu svetla do žlta, studená biela má jasne biele svetlo. U dennej bielej sa jedná už o mierne modrasté svetlo. Pri jednotlivých značkách sa môže názvoslovie líšiť. Pre jednoduchú orientáciu označujeme naše zdroje svetla ikonami slniečok s príslušnou farbou.
Viacfarebná
Stmievateľnosť
Halogénové, klasické ale iba niektoré LED žiarovky možno bežne stmievať bežnými typmi stmievačov. Parameter stmievateľnosť znamená, že zdroj svetla je možné stmievať bežnými konvenčnými stmievačmi.
Dĺžka
Parameter značí dĺžku svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor.
113 mm
Priemer
Parameter značí priemer svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor alebo je obmedzený priemer tienidlom.
60 mm

Na stiahnutie

  • 52000057-dc.pdf
  • Informačný list /EN/
  • Energetický štítok
  • Manual
  • Vyhlásenie o zhode
  • Manual