LED SMART žiarovka
7 W, E27

Kde kúpiť

 

 

12,19 €

Prejasnený domov s osvetlením Retlux

Moderné a zároveň inteligentné riešenie osvetlenia prináša žiarovka RETLUX Smart Home RSH 103. Túto filamentovú žiarovku maximálne prispôsobíte svojím potrebám a zároveň vo vás bude evokovať pocit klasickej sklenenej žiarovky. Dokonale osvieti kanceláriu, kuchyňu a skvelo poslúži aj do priestorov, kde potrebujete tlmené svetlo. Ovláda sa veľmi jednoducho pomocou mobilnej aplikácie RETLUX Smart Home, ktorá je dostupná pre zariadenia s operačným systémom Android a iOS. V aplikácii si nastavíte rôzne svetelné scény, meníte farby aj jas, zapnete a vypnete osvetlenie, a to všetko na jednom mieste. Žiarovky môžete zlučovať do inteligentných systémov a ovládať ich naraz, a to pomocou aplikácie a pripojenia Wi-Fi odkiaľkoľvek na svete.
 

Ovládanie

Veľmi jednoduché a intuitívne ovládanie ponúka mobilná aplikácia Retlux Smart Home. Je jednoduchá a dizajnovaná na jednoduchú manipuláciu s jednou žiarovkou aj viacerými žiarovkami naraz. Môžete v nej prepojiť svoje zariadenie do jednej inteligentnej siete. Ovládajte s ňou osvetlenie vo vašej domácnosti a napríklad kancelárii pomocou Wi-Fi pripojenia. Ak sa rozhodnete inteligentné žiarovky umiestniť na chatu či do objektu bez pripojenia na internet, tak sa zvládnete prepojiť so žiarovkami pomocou Bluetooth technológie a neprídete o inteligentné funkcie. Je možné ju, samozrejme, tiež ovládať manuálne pomocou nástenného vypínača alebo diaľkovým ovládačom.
 

Prispôsobte si jej svetlo

Jej parametre a funkcie sú zoširoka editovateľné a maximálne sa vám prispôsobia. Dynamicky môžete meniť jas a farbu svetla na základe denného času, alebo činnosti, ktorú chcete vykonávať. Teplé biele svetlo vás hodí do pohody a doprajete si s ním pokojný odpočinok, naopak, studené denné svetlo je vhodné na prácu.
 

Multifunkčná pomocníčka

Multifunkčná inteligentná žiarovka reaguje spoľahlivo a presne na vaše požiadavky a priania.  V aplikácii môžete tvoriť rôzne dynamicky sa meniace farebné scény. Takisto vie rozpoznať prítomnosť v miestnosti a automaticky sa zapnúť (vďaka mobilnému telefónu). Svetelnú pohodu si užijete s funkciou Biorytmus, ktorá sa maximálne prispôsobí biologickým rytmom vášho tela. Rozpozná geografickú polohu a podľa nej si sama určí intenzitu a farbu osvetlenia podľa východu a západu slnka. Tým pôsobí blahodarne na organizmus. Ak dôjde k poklesu hladiny svetla na základe nepriaznivého počasia, sama ju automaticky vyrovná. Dopraje vám tak dostatok energie aj v sychravom počasí. S užitím externých senzorov sa vie rozsvietiť, keď zaznamená pohyb, alebo si jej zapnutie nastavíte na presný čas v aplikácii.
 

Hlasoví asistenti Siri, Alexa a Google

V ponuke ovládania nájdete aj veľmi nápomocných hlasových asistentov Google a Alexa. S ich pomocou už nemusíte márne loviť potme telefón alebo hľadať vypínač. Stačí len zadať príkaz: Alexa, turn my lights on. A v tej chvíli sa rozsvieti. Postačí mať nablízku len váš mobilný telefón a zapnúť inteligentné funkcie v aplikácii Retlux Smart Home. Hlasoví asistenti nielen zapnú a vypnú osvetlenie, ale aj stlmia či dodajú rôzne farebné efekty. 

LED smart žiarovka Wi-Fi 2,4 GHz

Popis

inteligentná LED žiarovka
Retlux RSH 103

Pripojenie k bežnej WiFi sieti
Tvar A60
Príkon 7 W
Patice E27

Napätie: 220-240V (50-60Hz)
Nastaviteľná farba svetla RGB (až 16 miliónov farieb)
Nastaviteľná barva bílého světla (2700-6500K)

Životnosť viac ako 15000h
Svetelný tok: 806 lm
Populárna náhrada za vláknovou žiarovku: 80W

Vo tvaru sviečky
Možnosť pohodlne ovládať pomocou aplikácie RETLUX, ktorá je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS alebo Android
Možnosť si nastaviť pohodlné scenáre, časovač, integráciu so senzormi a ďalšie prvky v rámci chytré domácnosti
Funkcia Biorythm - žiarovka mení v čase a na základe svojej geografickej polohy farbu svetla tak, aby zodpovedala farbe svetla vo vonkajšom prostredí danej lokality

Parametre a funkcie sú zo široka upraviteľné a možno vytvárať dynamické farebné scény
Možnosť dynamicky meniť zmenu svetla a farby svetla na základe dennej doby, denné biele svetlo je lepšie pre prácu a naopak teplé biele podnecuje k odpočinku.
Ovládanie žiaroviek je stále dostupné aj bez prístupu k mobilnej aplikácii, buď pomocou súčasného nástenného vypínača, bezdrôtového chytrého vypínača, vypínača, ručného ovládača či ovládacieho panelu domova

Rozmery: 113*60mm (d*Ø)

Technické špecifikácie

Energetická trieda
Stupnica energetickej triedy sa od 1.9 2021 zmenila. Po novom nenájdete pri našich produktov energetické triedy s "pluskom" ale rozsah sa bude teraz, za súčasnej úrovne techniky, pohybovať skôr na dolnej hranici stupnice. Naše svetelné zdroje sú stále rovnako úsporné, len metrika sa zmenila. Pre prehľadnosť sa stačí držať ustálenej mechaniky, a to tak, že čím skoršie písmeno v abecede, tým je výrobok úspornejší.
E
Typ žiarovky
Tvar hlavy určuje prevedenie tvaru deflektora pri svetelnom zdroji. Tento parameter je dôležitý, pretože niektoré svietidlá majú obmedzený vnútorný priestor. Tvar hlavy tiež určuje, či bude svetlo smerovať do priestoru, alebo sa naopak viac koncentrovať do jedného bodu.
A60
Závit/pätica
Pätica alebo závit je spojovacia časť svetelného zdroja so svietidlom. Existuje mnoho typov pätíc, najpoužívanejšie však sú tie s Edisonovým závitom E14 a E27, ďalej potom bajonet GU10 a Klincové pätice GU5.3 (MR16). Malé žiarovky pre zmenu používajú päticu G9 alebo G4.
E27
Napätie
Prevádzkové napätie žiarovky, pri ktorom žiarovka vykazuje deklarovaný parameter svetelného toku. Konvenčné svetelné zdroje sú buď konštruované pre sieťové napätie 230V, alebo sú nízkonapäťové (napr. 12V)
220 - 240 V
Príkon
Príkon je fyzikálna veličina, ktorá vyjadruje množstvo energie spotrebovanej spotrebičom za jednotku času. Čím menšia hodnota, tým je produkt úspornejší, ale aj menej výkonný.
7 W
Úsporný ekvivalent
Úsporný ekvivalent je jednoducho porovnanie spotreby zdroja svetla s bežnou žiarovkou s volfrámovým vláknom s rovnakým svetelným tokom.
80 W
Prevedenie
Parameter definuje konštrukčné prevedenie zdroja svetla. Môže sa napr. jednať o miniatúrne, kompaktné, alebo veľkú výkonovú žiarovku.
Filament
Životnosť
Životnosť moderných svetelných zdrojov mnohonásobne prevyšuje životnosť svetelných zdrojov s vláknom. Hodnota vyjadruje počet hodín, ktoré je svetelný zdroj schopný vydávať bez znateľného úbytku svetelného toku.
15000 h
Svetelný tok
Svetelný tok. Označuje sa písmenom Φ a jednotkou je lumen (lm). Označuje svetelnú energiu, ktorú zdroj vyžiari za 1 sekundu, jedná sa teda o formu výkonu. Čím vyššia hodnota, tým viac svetla svetelný zdroj vydáva.
806 lm
Index podania farieb
Index podania farieb Ra (CRI = Colour Rendering Index) je hodnotenie vernosti farby, pri osvetlení daným zdrojom oproti osvetleniu slnkom. Jednotka Ra určuje vernosť farebného vnemu ľudským okom CRI, ktorý produkuje samotný svetelný zdroj. Hodnota Ra sa udáva v celom čísle od 0 do 100. Pre jednoduché vysvetlenie si predstavte hodnotu CRI Ra = 0, pri tejto hodnote nerozoznáme žiadnu farbu, pri hodnote CRI Ra = 100 je to ideálny svetelný zdroj, ktorý má prirodzené podanie farieb. Čím nižšia je hodnota CRI tým viac sú farby vyblednuté a neprirodzené. Naopak, čím je číslo vyššie, tým živšie a prirodzenejšie budú veci vyzerať.
80
Vyžarovací uhol
Uhlom vyžarovania svetelného zdroja je myslený uhol, pod ktorým žiari svetlo do priestoru. Svetlo je ale v priestore roztrúsenej, preto je vidieť, že aj po istej hranici uhla vyžarovania ešte svetlo stále svieti, ale je slabé a už nič neosvetľuje.
360 °
Počet spínacích cyklov
Parameter približne definuje maximálny možný počet cyklov rozsvietenie / zhasnutie svetelného zdroja. Ide o dôležitý parameter súvisiace so životnosťou.
15000
Teplota chromatickosti
Farebná teplota, odborne teplota chromatickosti, je vyjadrenie farby svetla, vyžarované svietidlom. Označuje sa písmenom K - Kelvin. Všeobecne platí, že čím menej kelvinov, tým je svetlo teplejšie a tmavšie. Napr. svetlo voskovej sviečky má 1 900 Kelvinov. Oproti tomu žiarivka môže mať i okolo 6 000 K.
6500 K
Farba svetla
Teplá biela, studená biela, denná biela. To je slovné označenie farebnej teploty (odborne farebnej chromatickosti). V podstate možno povedať že teplá biela má farbu svetla do žlta, studená biela má jasne biele svetlo. U dennej bielej sa jedná už o mierne modrasté svetlo. Pri jednotlivých značkách sa môže názvoslovie líšiť. Pre jednoduchú orientáciu označujeme naše zdroje svetla ikonami slniečok s príslušnou farbou.
Viacfarebná
Dĺžka
Parameter značí dĺžku svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor.
113 mm
Priemer
Parameter značí priemer svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor alebo je obmedzený priemer tienidlom.
60 mm

Na stiahnutie

  • 52000058-dc.pdf
  • Informačný list /EN/
  • Energetický štítok
  • Vyhlásenie o zhode
  • Manual
  • Manual