Inteligentné osvetlenie Retlux Smart

Inteligentné a zároveň ľahko ovládateľné je osvetlenie pomocou žiaroviek Retlux Smart. Doprajte si správne načasovanie, automatizáciu a 16 miliónov farieb so žiarovkou Retlux RSH 104. Ohromí vás maximálnym prispôsobením a jednoduchou ovládateľnosťou pomocou mobilnej aplikácie Retlux Smart Home. Poslúži ako osvetlenie v kancelárii aj u vás doma. Navodíte s ňou romantickú atmosféru pri večeri aj vytvoríte svetelnú párty.
 

Praktické funkcie a ovládanie

Praktické a jednoduché – to je ovládanie svetiel Retlux Smart Home. Mobilná aplikácia vám ponúkne moderné funkcie a množstvo svetelných režimov. Ovládať svetlá tak môžete odkiaľkoľvek na svete. Individuálne nastavenie vám umožní zlúčiť žiarovky do skupín, či ich ovládať každú zvlášť. Ak žiarovka nie je pripojená k Wi-Fi, iste oceníte praktické spárovanie pomocou Bluetooth technológie, a to až na vzdialenosť 10 m. Samozrejmosťou je tiež bežné ovládanie pomocou nástenného vypínača.
 

16 miliónov farieb v jednej žiarovke

Disponuje neuveriteľnou škálou farieb (16 miliónov), kde si navolíte ich pestrosť a jas podľa vašich očakávaní. Môžete ich dynamicky meniť a prispôsobovať. Ponúka plne nastaviteľnú farbu bieleho svetla od 2 700 do 6 500 K a dlhú životnosť až 15 000 hodín svietenia. 3 režimy Music vás doslova vtiahnu do sveta farieb. Pohodlne si navolíte režim, a ten sa prispôsobí okolitým zvukom. V priebehu okamihu bude u vás doma večierok ako v príjemnom klube alebo navodíte príjemnú romantickú atmosféru.
 

Pohodlie je samozrejmosť

Inteligentný domov si zaslúži inteligentné osvetlenie. Táto žiarovka je nadupaná mnohými funkciami a pomôže vám zautomatizovať chod vašej domácnosti. Vyrovná sa s požiadavkami aj tých najnáročnejších používateľov. Dokonale sa prispôsobí vašim potrebám. Napríklad sa automaticky vie rozsvietiť po vašom príchode a takisto zhasnúť po odchode. Funkcia Biorytmus zaručí svetelnú pohodu počas celého dňa aj večera. Žiarovka na základe nastavenej lokality spozná, ako vychádza a zachádza slnko, a podľa toho nastaví svoju farbu a jas v danom čase. Jej svetlo tak pôsobí čo najprirodzenejšie na ľudský organizmus. Režim Spánok skvalitní vaše zaspávanie. Žiarovka sa tlmí postupne vo farbách teplého bieleho svetla, ktoré neblokuje tvorbu spánkového hormónu melatonínu.
 

Hlasový asistenti vám uľahčia ovládanie

Radi si užívate najmodernejšie technológie? Žiarovka Retlux Smart RSH 104 vám dopraje nadštandard. Okrem modernej aplikácie ponúka aj ovládanie pomocou hlasových asistentov Google a Alexa. Stačí mať mobilný telefón pri sebe a len povedať príslušný pokyn. V tej chvíli sa spoľahlivo vybraná funkcia spustí. Iste to využijete v situáciách, keď je potrebné napríklad rýchlo rozsvietiť a nemôžete potme nájsť nástenný vypínač. Vďaka podpore hlasového asistenta nielen žiarovku jednoducho zapnete, vypnete, ale takisto je možné ovládať jej jas alebo si zvoliť farebný efekt.

LED smart žiarovka Wi-Fi 2,4 GHz"

Popis

inteligentná LED žiarovka
Retlux RSH 104

Pripojenie k bežnej WiFi sieti
Tvar A60
Príkon 14W
Patice E27
Napätie: 220-240V (50-60Hz)

Nastaviteľná barva světla
Nastaviteľná barva bílého světla (2700-6500K)
Životnosť viac ako 15000h
Svetelný tok: 1521 lm
Populárna náhrada za vláknovou žiarovku: W

Možnosť ovládania a integrácie do aplikácie RETLUX pre Android a iOS

Umí dynanicky meniť jas a farbu svetla počas dňa tak, aby vždy svietila tým nejpřirozenějším světlem pro lidský organismus
Vo tvaru sviečky
Ovládajte z vášho mobilu prostredníctvom aplikácie RETLUX, ktorá je dostupná pre zariadenia s operačným systémom iOS alebo Android - môžete žiarovku pohodlne ovládať v reálnom čase, ale môžete si nastaviť pohodlný scenár, časovač, integráciu so senzormi a ďalšie prvky v rámci chytrej domácnosti

Funkcia Biorythm - žiarovka mení v čase a na základe svojej geografickej polohy farbu svetla tak, aby zodpovedala farbe svetla vo vonkajšom prostredí danej lokality
Parametre a funkcie sú zo široka upraviteľné a možno vytvárať dynamické farebné scény
Možnosť dynamicky meniť svetlo a farbu svetla na základe dennej doby, denné biele svetlo je lepšie pre prácu a naopak teplé biele podnecuje k odpočinku

Ovládanie žiaroviek je stále dostupné aj bez prístupu k mobilnej aplikácii, buď pomocou súčasného nástenného vypínača, bezdrôtového chytrého vypínača, vypínača, ručného ovládača či ovládacieho panelu domova.
 

Kombinace s externími senzory - žiarovka se umí rozsvítit napr. pri priechode, alebo pri otvorení dverí/automaticky rozsvieti pri súmraku a zhasne pri svítaní
Ovládanie pomocou Bluetooth - bez prístupu k internetovému pripojeniu až na vzdialenosť 10 m
Funkcia Music - je možné regovať na zvuky z zvuku, k dispozícii sú hneď 3 režimy reakcie na hudbu, at už ide gamer atmosféru hudbu či romantický večer s pomalou zmenou vhodnej vhodnej farby

Funkcia klikem spusť - možno nakonfigurovať, že sa žiarovka rozsvieti napríklad na 80 % teple biele, môžete si tak nastaviť napríklad režim odpočinku, a všetky svetlá v miestnosti sa Vám automaticky ztlmí
Žárovka je schopná fungovať ako signalizačný maják, napríklad pri vloupání sa do objektu žiarovka začne blikať červeno.

Možnosť slúčiť jednotlivé žiarovky do skupiny - môžete všetky vaše žiarovky řídit naraz, rovnako funguje aj zmena farieb
Funkcia spánek - žiarovka sa automaticky vypne potom, čo sa usnete, pričom je schopná znížiť hladinu osvetlenia, aby bolo čo najpríjemnejšie
Žárovku môžete nastaviť tak, aby sa rozsvietila v určitú dennú dobu

Funkcia vlastného spínania - je možné napodobniť prítomnosť osôb tak, aby napríklad zlodeji nenabili dojmu, že objekt nikto nehľadí, kedy ste napríklad na dovolené
Synchronizácia času pomocou internetového času, takže je vždy správna

Rozmery: 133*70mm (d*Ø)

Technické špecifikácie

Energetická trieda
Stupnica energetickej triedy sa od 1.9 2021 zmenila. Po novom nenájdete pri našich produktov energetické triedy s "pluskom" ale rozsah sa bude teraz, za súčasnej úrovne techniky, pohybovať skôr na dolnej hranici stupnice. Naše svetelné zdroje sú stále rovnako úsporné, len metrika sa zmenila. Pre prehľadnosť sa stačí držať ustálenej mechaniky, a to tak, že čím skoršie písmeno v abecede, tým je výrobok úspornejší.
F
Typ žiarovky
Tvar hlavy určuje prevedenie tvaru deflektora pri svetelnom zdroji. Tento parameter je dôležitý, pretože niektoré svietidlá majú obmedzený vnútorný priestor. Tvar hlavy tiež určuje, či bude svetlo smerovať do priestoru, alebo sa naopak viac koncentrovať do jedného bodu.
A60
Závit/pätica
Pätica alebo závit je spojovacia časť svetelného zdroja so svietidlom. Existuje mnoho typov pätíc, najpoužívanejšie však sú tie s Edisonovým závitom E14 a E27, ďalej potom bajonet GU10 a Klincové pätice GU5.3 (MR16). Malé žiarovky pre zmenu používajú päticu G9 alebo G4.
E27
Napätie
Prevádzkové napätie žiarovky, pri ktorom žiarovka vykazuje deklarovaný parameter svetelného toku. Konvenčné svetelné zdroje sú buď konštruované pre sieťové napätie 230V, alebo sú nízkonapäťové (napr. 12V)
220 - 240 V
Príkon
Príkon je fyzikálna veličina, ktorá vyjadruje množstvo energie spotrebovanej spotrebičom za jednotku času. Čím menšia hodnota, tým je produkt úspornejší, ale aj menej výkonný.
14 W
Životnosť
Životnosť moderných svetelných zdrojov mnohonásobne prevyšuje životnosť svetelných zdrojov s vláknom. Hodnota vyjadruje počet hodín, ktoré je svetelný zdroj schopný vydávať bez znateľného úbytku svetelného toku.
15000 h
Svetelný tok
Svetelný tok. Označuje sa písmenom Φ a jednotkou je lumen (lm). Označuje svetelnú energiu, ktorú zdroj vyžiari za 1 sekundu, jedná sa teda o formu výkonu. Čím vyššia hodnota, tým viac svetla svetelný zdroj vydáva.
1521 lm
Vyžarovací uhol
Uhlom vyžarovania svetelného zdroja je myslený uhol, pod ktorým žiari svetlo do priestoru. Svetlo je ale v priestore roztrúsenej, preto je vidieť, že aj po istej hranici uhla vyžarovania ešte svetlo stále svieti, ale je slabé a už nič neosvetľuje.
360 °
Počet spínacích cyklov
Parameter približne definuje maximálny možný počet cyklov rozsvietenie / zhasnutie svetelného zdroja. Ide o dôležitý parameter súvisiace so životnosťou.
80
Teplota chromatickosti
Farebná teplota, odborne teplota chromatickosti, je vyjadrenie farby svetla, vyžarované svietidlom. Označuje sa písmenom K - Kelvin. Všeobecne platí, že čím menej kelvinov, tým je svetlo teplejšie a tmavšie. Napr. svetlo voskovej sviečky má 1 900 Kelvinov. Oproti tomu žiarivka môže mať i okolo 6 000 K.
6500 K
Farba svetla
Teplá biela, studená biela, denná biela. To je slovné označenie farebnej teploty (odborne farebnej chromatickosti). V podstate možno povedať že teplá biela má farbu svetla do žlta, studená biela má jasne biele svetlo. U dennej bielej sa jedná už o mierne modrasté svetlo. Pri jednotlivých značkách sa môže názvoslovie líšiť. Pre jednoduchú orientáciu označujeme naše zdroje svetla ikonami slniečok s príslušnou farbou.
Viacfarebná
Dĺžka
Parameter značí dĺžku svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor.
133 mm
Priemer
Parameter značí priemer svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor alebo je obmedzený priemer tienidlom.
70 mm

Na stiahnutie

  • 52000059-dc.pdf
  • Informačný list /EN/
  • Energetický štítok
  • Manual
  • Vyhlásenie o zhode
  • Manual