LED žiarovka výkonová
40 W, E27

Kde kúpiť

 

 

9,99 €

Popis

ÚSPORNE A DLHO
Oproti svojím starším vláknovým kolegyniam sa u tebe zohrejem naozaj dlho. Nie lenže
svietim omnoho úspornejšie, ale je na mňa spoľahnutie a rozhodne nebudeš ľutovať, že
si si vybral práve mňa. Vydržím ti svietiť až 15 000 hodín teplým bielym svetlom.

SKROMNÁ, ALE POTREBUJEM VOĽNOSŤ
Myslím na tvoju peňaženku. Disponujem energetickou účinnosťou A+, ktorá zaručuje
vysokú úsporu. Extrémny výkon sa však musí niekde ochladiť, preto pre zachovanie
dlhej životnosti nie je ideálne, aby som svietila v uzavretých svietidlách. Doprajj mi
voľnosť a bohato sa ti odvďačím.

JEDNODUCHO KLASIKA
Je možné ma umiestniť do klasickej objímky, v ktorej si možno práve teraz hovie tvoja stará
žiarovka s vysokým apetítom. Svietim presne tak, ako si zvyknutý. Teplá biela 2700K je
príjemná pre tvoje oči, ale zároveň presvieti celú miestnosť jasným svetlom.

LED žiarovka 40W
Populárna náhrada za vláknovú žiarovku: 240 W
Svetelný tok: 3200 lm
Vyžarovací uhol: 200 °
Životnosť: 15 000 hodín
Farba svetla: 3000K - teplá biela
Energetická účinnosť: A+
Ra> 80
Rozmery : Φ 118 mm * 198 mm (priemer x výška)
Z dôvodu zachovania dlhej životnosti neodporúčame umiestnenie v uzavretých svietidlách

Technické špecifikácie

Energetická trieda
F
Typ žiarovky
Tvar hlavy určuje prevedenie tvaru deflektora pri svetelnom zdroji. Tento parameter je dôležitý, pretože niektoré svietidlá majú obmedzený vnútorný priestor. Tvar hlavy tiež určuje, či bude svetlo smerovať do priestoru, alebo sa naopak viac koncentrovať do jedného bodu.
T120
Závit/pätica
Pätica alebo závit je spojovacia časť svetelného zdroja so svietidlom. Existuje mnoho typov pätíc, najpoužívanejšie však sú tie s Edisonovým závitom E14 a E27, ďalej potom bajonet GU10 a Klincové pätice GU5.3 (MR16). Malé žiarovky pre zmenu používajú päticu G9 alebo G4.
E27
Napätie
Prevádzkové napätie žiarovky, pri ktorom žiarovka vykazuje deklarovaný parameter svetelného toku. Konvenčné svetelné zdroje sú buď konštruované pre sieťové napätie 230V, alebo sú nízkonapäťové (napr. 12V)
220 - 240 V
Príkon
Príkon je fyzikálna veličina, ktorá vyjadruje množstvo energie spotrebovanej spotrebičom za jednotku času. Čím menšia hodnota, tým je produkt úspornejší, ale aj menej výkonný.
40 W
Úsporný ekvivalent
Úsporný ekvivalent je jednoducho porovnanie spotreby zdroja svetla s bežnou žiarovkou s volfrámovým vláknom s rovnakým svetelným tokom.
240 W
Prevedenie
Parameter definuje konštrukčné prevedenie zdroja svetla. Môže sa napr. jednať o miniatúrne, kompaktné, alebo veľkú výkonovú žiarovku.
Jumbo
Životnosť
Životnosť moderných svetelných zdrojov mnohonásobne prevyšuje životnosť svetelných zdrojov s vláknom. Hodnota vyjadruje počet hodín, ktoré je svetelný zdroj schopný vydávať bez znateľného úbytku svetelného toku.
15000 h
Svetelný tok
Svetelný tok. Označuje sa písmenom Φ a jednotkou je lumen (lm). Označuje svetelnú energiu, ktorú zdroj vyžiari za 1 sekundu, jedná sa teda o formu výkonu. Čím vyššia hodnota, tým viac svetla svetelný zdroj vydáva.
3200 lm
Index podania farieb
Index podania farieb Ra (CRI = Colour Rendering Index) je hodnotenie vernosti farby, pri osvetlení daným zdrojom oproti osvetleniu slnkom. Jednotka Ra určuje vernosť farebného vnemu ľudským okom CRI, ktorý produkuje samotný svetelný zdroj. Hodnota Ra sa udáva v celom čísle od 0 do 100. Pre jednoduché vysvetlenie si predstavte hodnotu CRI Ra = 0, pri tejto hodnote nerozoznáme žiadnu farbu, pri hodnote CRI Ra = 100 je to ideálny svetelný zdroj, ktorý má prirodzené podanie farieb. Čím nižšia je hodnota CRI tým viac sú farby vyblednuté a neprirodzené. Naopak, čím je číslo vyššie, tým živšie a prirodzenejšie budú veci vyzerať.
80
Vyžarovací uhol
Uhlom vyžarovania svetelného zdroja je myslený uhol, pod ktorým žiari svetlo do priestoru. Svetlo je ale v priestore roztrúsenej, preto je vidieť, že aj po istej hranici uhla vyžarovania ešte svetlo stále svieti, ale je slabé a už nič neosvetľuje.
200 °
Počet spínacích cyklov
Parameter približne definuje maximálny možný počet cyklov rozsvietenie / zhasnutie svetelného zdroja. Ide o dôležitý parameter súvisiace so životnosťou.
20000
Teplota chromatickosti
Farebná teplota, odborne teplota chromatickosti, je vyjadrenie farby svetla, vyžarované svietidlom. Označuje sa písmenom K - Kelvin. Všeobecne platí, že čím menej kelvinov, tým je svetlo teplejšie a tmavšie. Napr. svetlo voskovej sviečky má 1 900 Kelvinov. Oproti tomu žiarivka môže mať i okolo 6 000 K.
3000 K
Farba svetla
Teplá biela, studená biela, denná biela. To je slovné označenie farebnej teploty (odborne farebnej chromatickosti). V podstate možno povedať že teplá biela má farbu svetla do žlta, studená biela má jasne biele svetlo. U dennej bielej sa jedná už o mierne modrasté svetlo. Pri jednotlivých značkách sa môže názvoslovie líšiť. Pre jednoduchú orientáciu označujeme naše zdroje svetla ikonami slniečok s príslušnou farbou.
Teplá biela
Stmievateľnosť
Halogénové, klasické ale iba niektoré LED žiarovky možno bežne stmievať bežnými typmi stmievačov. Parameter stmievateľnosť znamená, že zdroj svetla je možné stmievať bežnými konvenčnými stmievačmi.
Dĺžka
Parameter značí dĺžku svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor.
198 mm
Priemer
Parameter značí priemer svetelného zdroja v milimetroch. Dôležitá vec, najmä ak je v svietidle obmedzený priestor alebo je obmedzený priemer tienidlom.
118 mm
Hmotnosť
210 g

Na stiahnutie

  • Energetický štítok