Tlačové správy

Praha 01.01.2021

Veľa funkcií, jedna lampička

Nová lampička RETLUX, ktorú si môžete zaobstarať v dvoch farebných variantoch (RTL 203 a RTL 204), je naozaj všestranná. Okrem toho, že vďaka nastaviteľnej intenzite svetlo ľahko prispôsobíte konkrétnym podmienkam či nálade, sa na lampičku môžete kedykoľvek obrátiť s prosbou o zobudenie alebo s otázkou, do akého kalendárneho dňa ste sa to vlastne zrovna prebudili. Zároveň vám ochotne prezradí aktuálnu teplotu, takže môžete ľahko zhodnotiť, či je výstup s pod periny bezpečný pre vaše zdravie a nehrozí vám teplotný šok. Rovnako oddane vám ale poslúži aj na pracovnom stole, kde zároveň ušetrí miesto pre ďaľších nenahraditeľných pomocníkov.​
Na internete je toľko článkov o veciach, ktoré nesmú chýbať na nočnom stolíku, že človek ľahko nadobudne dojem, že ako jediný na zemeguli nemá vedľa postele pingpongový stôl. Ako inak si vysvetliť, že podľa oných súhrnov musí mať pri svojom lôžku každý z nás dohromady najmenej 74 rôznych vecí, počnúc jednoduchým budíkom a končiac lapačom zlých snov napusteným extraktom z prasličky a pohlcujúcim nebezpečné žiarenie mimozemských civilizácií. O nič ľahší údel ale nemajú ani pracovné stoly - tie by si zase podľa podobných článkov mali na bedrá naložiť nespočet pestrofarebných šanónov, sedem cudzokrajných kvetov pre zachovanie neformálnej atmosféry a najlepšie tiež veľkú nástenku, pretože niekedy v budúcnosti by skrátka mohla prísť vhod. V praxi ale platí, že menej je skoro vždy viac. Jedna kompaktná lampička vám tak spoločne s radom svojich funkcií môže priniesť viac úžitku než desiatky rôznych vychytávok, ktoré vezmete do ruky raz za uhorský rok.
 

Väčšina lampičiek nevie svietiťVäčšina lampičiek nevie svietiť

Veľa lampičiek sa predháňa vo všemožných funkciách, ale nevie to hlavné - poriadne svietiť. Svietia síce všetky lampičky, ale zďaleka nie všetky pritom berú ohľad na svetelné podmienky alebo vašu náladu. Skrátka svietia stále rovnakou intenzitou, nech je šero, alebo čiernočierna tma. Nepoškodzujú tým navyše len vaše oči, ale aj kvalitu vášho spánku. Intenzívne svetlo totiž dáva telu signál, že je deň, a tým sťažuje odchod do ríše snov. Predsavzatie, že na hodinu pred spaním vezmete kvôli kvalite spánku do ruky namiesto mobilu radšej starú dobrú knihu, razom stratí zmysle. A nielenže vás bezohľadné lampičky nenechajú vyspať, ale prenasledujú vás aj na druhý deň v práci, kedy sa v ostrom svetle zapnutej lampičky cítite skôr ako na výsluchu. Pri lampičke RETLUX si môžete ľahko nastaviť intenzitu svetla i jeho farebný tón, pričom vyberať môžete medzi studenou a teplou bielou. Ak navyše nepotrebujete bodové svetlo, ale len ľahkú svetelnú kulisu, poslúži vám decentné podsvietenie ukryté v základni lampičky. Skrátka nech už si lebedíte v posteli, alebo pozeráte na plochu pracovného stola, ponúka sa celý rad možností, ako intenzitu a typ svietenia zladiť s vašim aktuálnym rozpoložením a okolitými svetelnými podmienkami.


 

Lampička, čo má energie na rozdávanie​Lampička, čo má energie na rozdávanie

Aj keď je čítanie pred spaním chvályhodnou kratochvíľou, občas sa neubránime nutkaniu skontrolovať, či nám na telefóne nevyskočila nejaká tá notifikácia. Lenže noc je tým najlepším časom na nabitie našich mobilov, a tak sa v prípade, že okolo seba nemáme žiadnu voľnú zásuvku (napríklad preto, že je v nej práve zastrčený lapač mimozemského žiarenia), musíme sa zase zdvihnúť a vydať sa nejakú nájsť. Týmto výpravám za voľnou zásuvkou však lampička RETLUX urobila prietrž - umožňuje totiž nielen nabíjanie pomocou štandardného USB kábla, ale aj bezdrôtové nabíjanie, kedy stačí mobil jednoducho položiť na podstavu lampičky (za predpokladu, že telefón bezdrôtové nabíjanie umožňuje). Túto vlastnosť potom iste oceníte aj v práci, kde je nutkanie skontrolovať telefón koľkokrát ešte väčšie ako pri zaspávaní - už vás nečakajú žiadne preteky k voľným zásuvkám, svoj telefón budete mať stále pri sebe, vždy s plnou batériou.



 

Čo je dnes za deň a koľko že je hodín?Čo je dnes za deň a koľko že je hodín?

Možno sa vám tiež občas uprostred týždňa zdá krásny sen o tom, ako sa prebúdzate do preslneného sobotňajšieho rána. Sen je to tak príjemný, že by v ňom človek rád zostal aj po prebudení, a zabudol tak na to, že šéf z práce sníva skôr o vašom príchode než o lahodnej sobotňajšej kávičke. Čas aj kalendárny dátum si jedným pohľadom ľahko skontrolujete na displeji lampičiek RETLUX RTL 203 a RTL 204, ktorý je stmievateľný, takže vás v noci nebude rušiť. A ak by ste si radšej poistili, že sa nepresnívate až do popoludnia, môžete využiť budík, ktorý lampička takisto poskytuje. V neposlednom rade sa potom pýši tiež teplomerom, ktorý vás uistí, či je bezpečné opustiť Perinovú pevnosť. Kým lampička na nočnom stolíku zaistí včasný príchod do práce, lampička na pracovnom stole sa zase postará o to, že nezmeškáte žiadny z mítingov, a čo je dôležitejšie, že neprešvihnete koniec pracovnej doby.
 

Veľa funkcií, jedna lampička

To najlepšie nakoniec - hoci sa lampička RETLUX honosí radom rôznych funkcií, od nabíjania až po kalendár, zachováva si kompaktné rozmery, takže na nočnom stolíku alebo pracovnej ploche nezaberie viac miesta než jej obyčajné kolegyne. Okrem toho sa honosí tiež moderným dizajnom, ktorému dominuje elegantný povrchový dekor (biely alebo čierny) imitujúci kožu. Honosný vzhľad si navyše nevybral žiadnu daň na funkčnosti - lampička RETLUX je veľmi flexibilná, jej krk je ohybný do všetkých uhlov a strán, takže vám rada posvieti, aj keď pri tom vykúzli akrobatickú pozíciu.

Lampičky RETLUX RTL 203 a RTL 204, ktoré sú k dispozícii za rozumnú cenu, skrášlia váš nočný stolík či pracovný stôl svojím vycibreným dizajnom a doprajú vám výhody, o ktorých sa bežným lampičkám ani nesnívalo.